firewallpazari_white_footer

İhtiyaç duyduğunuz ağ güvenlik ekipmanlarının seçimi konusunda kararsız kaldıysanız, aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşın. Satış destek ekibimiz en kısa zamanda sizinle iletişime geçecektir.  FORGOT YOUR DETAILS?

  Google’dan Türkiye’ye DNS Uyarısı

  by / Pazartesi, 07 Nisan 2014 / KategoriGenel

  google-dns-uyarisi

  Geçtiğimiz hafta google güvenlik bloğunda ilginç bulduğumuz bir gönderi yaptı. Sizlerle paylaşmak istiyoruz.
  Google yaptığı açıklamada DNS in ne olduğunu herkesin anlaması için; DNS ler bilgisayarlara gideceği yeri tarif eder bu aynı adres defterindeki telefon numaralarına bakmaya benzer, Birisi bu adres defterindeki bazı numaraları değiştirirse sizde yanlış kişiyi ararsınız. Türkiyedeki servis sağlayıcılarda bunu yapıyor. Bize rapor edilen konuları mühendislerimiz araştırdı ve google dns lerinin bu şekilde önüne geçildiğini tespit etmiştir.

  ( Google yazılım mühendisi Steven Carstensen : http://goo.gl/Mf7X3i )

  Bildiğiniz gibi twitter ve youtube yasaklarından sonra dns ayarlarını değiştirerek, vpn tunnel yazılımlarını ya da online vpn tunnel servislerini kullanarak bu servislere erişildi. Hatta birçok yerde artık herkes vpn uzmanı olduğunu falan anlatmaya başladı. Fakat konu göründüğü ya da bilindiği kadar basit değil.
  DNS ve VPN hizmetlerinde ücretsiz uygulamaların güvenliğini kimse garanti etmiyor, erişimde bu tarz yöntemlerin kullanılması phishing yöntemleriyle bilgisayarınıza sızılmasına neden olabilir, Internete erişimde kullanılan bu tip yöntemlerde oluşabilecek güvenlik açıklarından kaçınmak için bilgisayarınızda, tabletinizde ya da telefonunuzda güvenlik ürünü kullanmanızda yarar var.

  Firewallpazarı kişisel bilgi güvenliğiniz için ESET güvenlik ürünlerini tavsiye ediyor.
  Bu yazıyı yazdığımız sırada Türkiye’de yasaklı site sayısının 30 bin civarında olduğu tahmin ediliyor.

  TOP