firewallpazari_white_footer

İhtiyaç duyduğunuz ağ güvenlik ekipmanlarının seçimi konusunda kararsız kaldıysanız, aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşın. Satış destek ekibimiz en kısa zamanda sizinle iletişime geçecektir.  FORGOT YOUR DETAILS?

  Observx 5651 Loglama Çözümü

  by / Pazartesi, 17 Mart 2014 / KategoriLog ve Raporlama

  Observx linux sistemi üzerinde çalışan fortinet firewall ları için Türk mühendisleri tarafından üretilmiş bir loglama ve raporlama yazılımıdır.
  observx_5651-loglama-cozumu1

  Observx sistem gereksinimlerini karşılayan herhangi bir pc bilgisayara kurulabilir. Kurulumu ve kullanımı son derece basittir, herhangi bir uzmanlık gerektirmez.
  Observx 5651 nolu yasaya uygun log tutmasının yanısıra ağınızdaki tüm aktiviteyi kaydeder. Benzersiz teknolojisi ile observx sektördeki tüm loglama çözümlerinden daha hızlıdır, EPS yani saniyede kaydettiği olay sayısı 1000 dir.
  Yani yerel ağınızda 1 saniyede meydana gelen 1000 olayı kaydedebilecek kadar hızlıdır. Bu hızıyla observx en büyük ağlarda da son derece başarılı şekilde çalışabilir.
  Bir ağ sisteminin sağlığı, ağda tüketilen bant genişliği, kullanıcı sayısı, internet bağlantı hızı, kullanılan yazılımlar, internet kullanımı, firewall üzerindeki kurallar ve daha birçok şeye bağlıdır.
  Sistem sorumlusu ağ ile ilgili sıkıntılıları bulabilmek, hataları düzeltmek, virüslü bilgisayarları tespit etmek için ağı sürekli olarak gözlemlemek zorundadır.
  “BT Güvenliği – Yapılması Gerekenler” başlıklı yazımızda ağınızı takip edebileceğiniz yazılımlardan bahsetmiştik, observx kullanarak ağınızla ilgili aklınıza gelen her türlü kurala göre rapor alabilirsiniz.
  Observx hem 5651 nolu yasaya uygun loglama yapar hemde ağınızla ilgili herşeyi kaydeder.
  İşte observx ile alabileceğiniz raporların bazıları:
  En fazla erişilen web siteleri :

  observx_en_fazla_erisilen_web_siteleri

  Dışarıdan İçeri Engellenen Kaynak IP Adresleri, (ağınıza internetten yapılan saldırılar !)
  Dışarıdan İçeri Engellenen Hedef Portlar (salrırı yapılan portlar !)
  İçeriden Dışarı En Çok Erişilen Hedef IP Adresleri (ağınızdan internet ortamında en çok nereye girildiğiniz gösterir, bu bir web sitesi ya da başka bir sunucu olabilir)
  Bunun gibi yüzlerce farklı raporu tarih, IP, kaynak, olay adı, servis adı, hedef port gibi birçok filtreye göre alabilirsiniz.
  Observx in kullanımı son derece basittir, aklınıza gelen her türlü raporu alabilirsiniz, bunu yaparken komutları aklınızda tutmanıza gerek yoktur, siz alacağınız raporu belirlerken imleç otomatik olarak olası kombinasyonları listeler size sadece seçmek kalır.
  Yüzlerce farklı rapor kombinasyonu:
  Rapor tanımlamak zorunda değilsiniz. Observx online olarak raporlarını sürekli günceller,
  observx mühendislerinin kullanılardan gelen talepler doğrultusunda geliştirdikleri raporları sisteme aktarırlar, sizde bu raporlar arasında arama yaparak istediğiniz raporu tek tıkla sisteminize indirip kullanabilirisiniz.

  observx_hazir_rapor_sablonlari

  Zamanlanmış raporlar:

  Observx istediğiniz raporları belli periyotlarda size otomatik iletir. Zamanlanmış raporlar kısmında ayarlardığınız raporları zamanı gelince hazırlar ve belirttiğiniz adreslere pdf formatında otomatik olarak gönderir.

  observx_ayarlanmis_raporlar

  Indirmek için www.observx.com adresini ziyaret ediniz.

   

  TOP